آشنایی با یوطبیب؛ شرکت بیمارستانی دانشگاهیان


دکتر محمد قمصری شهریور 17, 1400 10 دقیقه مطالعه
iOS 14

درباره یوطبیب، شرکت بیمارستانی دانشگاهیان

از هزاران سال پیش که پزشکی آمیزه ای از خرافات بود و مردم علت بیماری ها را ارواح و اجنه می دانستند تا به امروزه که به مجموعه ای از تجارب گوناگون، مطالعات مستدل و تحقیقات قابل اتکا رسیده و در حال یافتن راهی برای سلامت بیشتر مردم است؛ پیشرفت ها در علم پزشکی ادامه داشته است، این علم همگام با تکنولوژی که به دنبال ساده کردن و برداشتن موانع زندگی انسان بوده، پیش آمده است، از آن کمک گرفته است و یا حتی به جنبه های آن نیز افزوده است تا جایی که مفهوم پزشکی از راه دور ایجاد شده و به سرعت در حال گسترش است.

در حال حاضر و برخلاف قرن های گذشته، بیماری های مزمن (و نه عفونی و مسری) که نیاز به مراقبت، پیگیری و نظارت های طولانی مدت دارند؛ عامل اصلی مرگ و میر و ناتوانی ها در سراسر دنیا هستند. در این میان سیستم سلامت باید آمادگی لازم برای مقابله با اپیدمی های احتمالی مانند تجربه ی جدید کووید-19 را نیز داشته باشد. این موارد لازمه ی داشتن نظام قدرتمند پزشکی از راه دور و مجازی با توانایی دادن پاسخ مناسب، دقیق و فوری به بیمارانی که نیاز به کمک فوری دارند و یا مراجعه ی حضوری آن ها لازم و یا امکانپذیر نیست، فاصله گذاری اجتماعی در صورت لزوم، پیگیری، مراقبت و دنبال کردن بیماران به صورت پیوسته را بیش از پیش مورد توجه قرار داده است.

هدف شرکت بیمارستانی دانشگاهیان، با نام تجاری یوطبیب وابسته به دانشگاه تهران، بهینه سازی و بهبود شبکه ارتباطی بیماران و پزشکان و بسترهای مشاوره آنلاین می باشد. این شرکت تلاش دارد تا با ارائه ی راهکارهای فناورانه در زمینه های نرم افزاری و سخت افزاری، فرآیند درمان بیماران را بهبود بخشیده و با مکانیزه شدن این پروسه، به درمان سریع تر و دقیق تر بپردازد. در مجموعه ی یوطبیب تلاش کرده ایم تا با ایجاد بستری برای ارتباط مناسب تر، ساده تر و مطلوب تر بین بیمار و پزشک در قالب فضای مجازی و کمک گرفتن از تکنولوژی روز دنیا برای دنبال کردن و نظارت بر بیماران، گامی در راستای تحقق این اهداف والا برداریم.

اهداف یوطبیب

شرکت بیمارستانی دانشگاهیان، با داشتن تیمی از متخصصان جوان و نخبه در حوزه های پزشکی، نرم افزار، سخت افزار و… در تلاش است تا راهکارهای نوآورانه ای در زمینه ی پزشکی و سلامتی ارائه دهد تا بتواند به پزشک و بیمار برای راحت تر کردن فرآیند درمان کمک کرده باشد.

شرکت بیمارستانی دانشگاهیان با نام تجاری یوطبیب، قصد دارد تا با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، خدمات سلامتی و پزشکی را در اختیار همه ی اقشار مردم قرار داده تا هر کسی به راحتی با داشتن یک گوشی موبایل از تمامی خدمات پزشکی و سلامت بهره مند شود.

برای یوطبیب، سلامت مردم، افزایش آگاهی های پزشکی، ارائه خدمات پزشکی با کیفیت، و افزایش سطح سلامت جامعه بسیار مهم بوده و برای این امر از تمامی بسترهای فناورانه ی روز دنیا بهره می برد.

پروژه های شرکت بیمارستانی دانشگاهیان

این شرکت فعالیت خود را از شهریور 1399 آغاز کرده است و تا امروز چند پروژه در حوزه ی سلامت و تکنولوژی اجرا کرده است که در اینجا به معرفی چند پروژه ی نرم افزاری از شرکت بیمارستانی دانشگاهیان (یوطبیب) می پردازیم:

نرم افزار اتوماسیون مشاوره ی آنلاین یوطبیب

سامانه نرم افزار مشاوره آنلاین

سامانه اتوماسیون نرم افزار مشاوره آنلاین

نرم افزار اتوماسیون مشاوره آنلاین یوطبیب، ابزاری مناسب برای درمانگاه ها، بیمارستان ها، مطب ها، پزشکان و حتی مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه ها است که به منظور بهبود روند مشاوره آنلاین درمانی و تحصیلی برای مراکز ارائه دهنده این گونه خدمات طراحی شده است.

در این نرم افزار ارتباط مشاور با مراجعه کننده با حفظ حریم خصوصی طرفین به صورت کامل قابل مدیریت است. مراجعه کننده می تواند بصورت مشاوره آنلاین با مشاور از طریق تصـویر، صـوت و متن (چت) تماس داشته باشد. همچنین می تواند از پیش وقت مشاوره آنلاین خود را انتخاب نماید و هزینه را از طریق درگاه بانکی پرداخت کند. در این سامانه امکان دسته بندی پزشکان در گروه های تخصصی مختلف وجود دارد.

مراکزی که قصد ارائه ی خدمات مشاوره آنلاین بر بستر اینترنت بصورت تصویری، صوتی و چت دارند می توانند این اتوماسیون نرم افزار را از شرکت بیمارستانی دانشگاهیان خریداری کرده و تحت عنوان برند و آدرس اینترنتی مخصوص خودشان، به ارائه ی خدمات مشاوره آنلاین بپردازند.

یوتاک؛ مشاوره روانشناسی و روانپزشکی آنلاین دانشگاه تهران

یوتاک؛ مشاوره روانشناسی و روانپزشکی آنلاین دانشگاه تهران

خدمات آنلاین مشاوره رواندرمانی، روانپزشکی و مددکاری

یوتاک یک نرم افزار ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران برای دریافت خدمات مشاوره آنلاین رواندرمانی، روانپزشکی و مددکاری است که توسط شرکت بیمارستانی دانشگاهیان (یوطبیب) برای ارائه ی خدمات مشاوره ی مرکز مشاوره دانشگاه تهران پیاده سازی شده است. مرکز مشاوره دانشگاه تهران، در راستای همگامی با فناوری روز و جهت راحتی دانشجویان، خدمات مشاوره و روانشناسی این مرکز را بصورت آنلاین و رایگان ارائه می دهد.

دانشجویان می توانند در هنگام رزرو نوبت مشاوره، نوع تماس را مشخص نمایند که هر سه آنلاین و درون برنامه انجام می شوند. همچنین دانشجویان نیازی به وارد کردن نام نداشته و برای مشاور نیست هیچ اطلاعاتی از دانشجو نمایش داده نمی شود. خدمات مرکز مشاوره ی دانشگاه تهران برای دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه کاملاً رایگان می باشد. دانشجویان می توان در هنگام رزرو نوبت مشاوره، تاریخ و ساعت تماس را به انتخاب خود انتخاب نمایند.

یوتی تست؛ خدمات آنلاین پزشکی و آزمایشگاهی

یوتست

یوتست خدمات آنلاین پزشکی و آزمایشگاهی

یوتی تست (با نام قدیمی یوتست)، سامانه ای برای درخواست آنلاین انجام خدمات پزشکی و آزمایش، از جمله تست کرونا در منزل و محل کار می باشد. شما می توانید درخواست خود برای انواع آزمایش و خدمات پزشکی را در سامانه ی یوتی تست ثبت نمایید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و در زمان مد نظر شما، برای انجام آزمایش یا خدمات پزشکی با شما هماهنگ می شوند. جواب درخواست آزمایش و… بصورت آنلاین از طریق سامانه قابل دسترس می باشد و نیازی به مراجعه ی حضوری برای دریافت نتیجه ی آزمایش نیز ندارید. سایر خدمات یوتی تست عبارتند از درخواست چکاپ عمومی در منزل، دریافت نوبت از آزمایشگاه و دریافت نوبت عکس برداری.
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه